Lizawki solne

Lizawki himalajskie

Lizawki, które oferujemy wykonane są z naturalnej, nieprzetworzonej bryły soli himalajskiej powstałej z wyschniętego miliony lat temu oceanu. Nie zawierają one szkodliwych chemicznych dodatków używanych przy produkcji lizawek metodą prasowania. Zabarwienia w soli himalajskiej powodują naturalnie występujące w niej pierwiastki i związki chemiczne.

Nasze lizawki solne dla zwierząt charakteryzują się:

sól himalajska powstała w czasach wolnych od zanieczyszczeń
bogactwo składu chemicznego
naturalna, nieprasowana, nieprzetworzona sól w bryłach
lizawki wydajniejsze od prasowanych
pod wpływem wilgoci nie ulegają tak
twardy, naturalny kamień, trudniej się kruszy i nie pozwala na odgryzanie części lizawki przez zwierzęta
nie wywołują tak długo, nienaturalnego łaknienia
łatwe do powieszenia w stajni na pastwisku, na pniu drzewa
Opinia ekspertów
Lizawki solne ustawiane w gospodarstwach rolnych są jednym z czynników niezbędnych
dla utrzymania zdrowia i produkcyjności zwierząt hodowlanych - ocenili eksperci.
Wspomaganie karmienia lizawkami powinno się odbywać w ciągu całego roku. Szczególnie ważne jest to w przypadku zwierząt, które w okresie lata przebywają na pastwiskach i nie otrzymują żadnych treściwych pasz lub mają do nich dostęp w ograniczonych ilościach. Specjaliści twierdzą, że takie braki powodują zubożenie diety w składniki mineralne,
które mogą być uzupełniane zawartymi w lizawkach minerałami.
Lizawki solne są stosowane od wielu lat jako uzupełnienie niedoborów jonów u bydła, owiec, kóz i koni.
Intuicyjne, dowolne pobieranie soli przez zwierzęta, w zależności od ich stanu fizjologicznego i poziomu produkcji, pomaga zaspokoić ich indywidualne zapotrzebowanie na minerały. Lizawki są jednym z czynników niezbędnych dla prawidłowego metabolizmu warunkującym zdrowotność oraz produkcyjność zwierząt.
Lizawki są dla zwierząt źródłem łatwo przyswajalnego sodu i chloru. Do ich przygotowania wykorzystywana jest bryła soli nieprzetworzonej i nieprasowanej.  Ze względu na wysoką zawartość potasu w paszach, zwierzęta mają deficyt pokarmowy na te minerały. Szczególnie narażone są na to zwierzęta w okresie intensywnego rozwoju. Sól himalajska zawiera także kompozycję innych mikroelementów, których nie zapewniają w odpowiednich ilościach pasze.
Dieta koni
W okresie jesieni, zimy i wczesnej wiosny konie wymagają specjalnego traktowania dietetycznego. Co to oznacza? W praktyce dieta koni może wymagać więcej uwagi w czasie, gdy zwierzę ma utrudniony dostęp do pastwiska, a zwłaszcza świeżej trawy. Należy stosować więc różne mieszanki paszowe, suplementy i sole - tzw. lizawki solne przeznaczone dla zwierząt.
Na rynku dostępnych jest wiele lizawek, ale jeśli naszym głównym celem jest uzupełnienie niedoborów, to wówczas powinniśmy się skupić na wyszukaniu lizawki o wzbogaconym składzie mineralnym.
Taką lizawką bezsprzecznie jest bryła różowej soli himalajskiej. Oprócz niewątpliwie pięknego wyglądu sól różowa to bogactwo aż 84 składników, między innymi żelaza, fosforu
i wapnia.
Sól himalajska w bryłach jest również całkowicie nieprzetworzona co stanowi jej wyższość nad tradycyjną białą solą w znanych od lat na rynku kostkach.
Lizawka dla konia z soli różowej to znakomity sposób na zdrowe odżywianie.

Lizawki solne dostępne w naszej ofercie:

Zdjęcie
Nazwa
Waga (szt)
Lizawka solna cylindryczna
1 -2 kg
Lizawka solna cylindryczna
2,5 - 3,5 kg
Lizawka solna cylindryczna
5 - 5,5 kg
Dane kontaktowe:
+48 506 504 900 
krzysztof.lipinski@salinarium.com
Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00