Kiedy warto stosować kąpiele solne?

Chcąc wznieść codzienną kąpiel na wyższy poziom i sprawić, że poza pielęgnacją stanie się ona wyjątkowo przyjemną terapią dla ciała i ducha, warto do wody dodać... sól. Nic tak nie odpręża, jak kąpiel solankowa, która może korzystnie wpływać na funkcjonowanie całego organizmu. Sprawdź, kto powinien rozważyć takie rozwiązanie, jak przygotować solny relaks w swojej wannie i jakich efektów można się spodziewać!

Kąpiel solankowa – wyjątkowo przyjemna terapia dla Twojego ciała

Zastanawiasz się, jak działają kąpiele solne? Wiele zależy od tego, jakie stężenie soli zastosujesz oraz od dokładnego składu minerałów. Uznaje się, że regularne korzystanie z solanki może:

  • zmniejszać napięcie mięśniowe,
  • pomóc się odprężyć i rozluźnić całe ciało,
  • zmniejszyć bóle stawowe,
  • oczyścić drogi oddechowe,
  • działać detoksykująco na cały organizm,
  • spowodować pobudzenie przemiany materii.

Relaksująca kąpiel solankowa to świetny sposób na wyciszenie i przygotowanie do snu – zastosowana wieczorem, rozgrzeje całe ciało i zadziała jak wyjątkowo przyjemna terapia, dzięki której łatwiej będzie Ci wejść w pozytywny nastrój i zasnąć.

Jak kąpiel solankowa wpływa na skórę?

Kilkanaście minut spędzonych w wodzie z wysokim stężeniem soli nie pozostaje bez wpływu na stan Twojej skóry. Ciepła woda może pomóc rozszerzyć pory, oczyścić je z nadmiaru sebum i udrożnić gruczoły potowe. W ten sposób ciało zostaje przygotowane na przyjęcie cennych minerałów zawartych w solance. Jeśli chcesz spotęgować ten efekt, zrezygnuj ze spłukiwania soli po kąpieli – dzięki temu pozostawisz na ciele tak zwany płaszcz solny, który pomoże zadbać o utrzymanie odpowiedniego napięcia i nawilżenia skóry.

Systematycznie wykonywane kąpiele solankowe pozwalają wyregulować poziom nawodnienia – mogą zapobiec powstaniu objawów przesuszenia i stymulować naturalną zdolność skóry do zatrzymywania wody w naskórku. To z kolei zapobiega jej utracie i może opóźnić powstawanie pierwszych oznak starzenia. Dodatkowo w soli zawarte są minerały działające odżywczo. Jeśli zdecydujesz się zostawić na ciele wspomniany płaszcz solny, zadziała on jak bariera ochronna dla skóry przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych.

Przebywanie w ciepłej wodzie z dodatkiem soli wpływa na podniesienie temperatury całego ciała – krew krąży zatem szybciej, co oddziałuje na poprawę dotlenienia organizmu i pobudzenie przemiany materii.

Jak przygotować kąpiel solankową?

Żeby skorzystać z pozytywnych właściwości kąpieli solankowych, wcale nie trzeba wybierać się do uzdrowiska. Wystarczy zaopatrzyć się w sól kosmetyczną lub spożywczą i wykorzystać ją do samodzielnego przygotowania relaksującego zabiegu w swojej łazience. Ta wyjątkowo przyjemna terapia dla ciała jest zatem dostępna na wyciągnięcie ręki! Jak to zrobić? Na każdy litr ciepłej wody należy przeznaczyć maksymalnie 60 gramów chlorku sodu. Najlepiej nabyć sól morską lub inną – ważne, aby wybierać jedynie sprawdzone wyroby importowane przez rzetelnych sprzedawców. Temperatura wody powinna wynosić około 37°C, a kąpiel trwać kwadrans. Można do niej dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, aby zapewnić sobie jednocześnie efekt aromaterapeutyczny.

Kto powinien skorzystać z kąpieli solnych?

Wśród wskazań do stosowania kąpieli solankowych wymienia się rozmaite schorzenia układu oddechowego, w tym astmę oskrzelową, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, zespoły bólowe oraz zmiany dermatologiczne. Regularne korzystanie z soli może podziałać wspomagająco przy klasycznych terapiach tych dolegliwości i złagodzi ich objawy. Z pewnością jednak sprzyjać będzie relaksowi i wyciszeniu, a to przyda się każdemu niezależnie od wieku czy płci.

Wybierz sól do kąpieli i wyczaruj w swojej łazience domowe SPA!

Jeśli marzy Ci się skorzystanie z wyjątkowo przyjemnej terapii, jaką niewątpliwie jest kąpiel solankowa, zajrzyj do sklepu Salinarium . Jako importer soli spożywczej i kosmetycznej udostępniamy wyłącznie wyroby wysokiej jakości. Wybierz produkty dla siebie i stwórz uzdrowiskowy klimat w swoim domu.

Dane kontaktowe:
+48 506 504 900 
krzysztof.lipinski@salinarium.com
Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00