Solankę wykorzystuje się w uzdrowiskach jako wspomagającą formę przy leczeniu schorzeń układu oddechowego – jeśli ma postać inhalacji, a także łagodzenia dolegliwości ze strony kości, mięśni, stawów czy skóry – wtedy jest stosowana jako kąpiele lub okłady. Haloterapia wykorzystuje sól w celu wspierania funkcjonowania ludzkiego organizmu i stanowi metodę docenianą od wielu lat. Na ich przestrzeni poddawana była różnym modyfikacjom i stała się dostępna dla wszystkich. Jednym z nowoczesnych urządzeń umożliwiających inhalacje suchym aerozolem solnym jest halogenerator. Sprawdź, dlaczego stanowi on tak popularne rozwiązanie!

Urządzenia do jaskini solnych, tężni solankowych i obiektów uzdrowiskowych – jakie wybrać?

Chcąc zorganizować przestrzeń, w której klienci mogą korzystać z właściwości soli, warto zaopatrzyć się w profesjonalne akcesoria – wśród nich nie może zabraknąć halogeneratora. To właśnie on odpowiada za automatyczne rozpylanie suchego aerozolu solnego, dzięki czemu powietrze we wnętrzu zyskuje unikalne cechy terapeutyczne. Drobinki docierają do układu oddechowego i mogą stymulować naturalne reakcje odpornościowe organizmu oraz mieć działanie bakteriobójcze. Jakie inne produkty warto wziąć pod uwagę, wyposażając obiekt o przeznaczeniu uzdrowiskowym? W ofercie internetowego sklepu Salinarium znajdziesz też:

  • lampy i świeczniki solne – są one umieszczane na drewnianej podstawie i emitują przytłumione światło, kreując przytulny klimat i działają jak naturalne jonizatory,
  • cegły, kruchy, płytki i całe ściany solne – nie może ich zabraknąć we wnętrzach uzdrowiskowych,
  • tabletki do przygotowywania okładów oraz kąpieli solankowych.

Warto zaznaczyć, że wszystkie wspomniane wyroby wykorzystasz również w swoim domu – są one dostępne w sprzedaży detalicznej, dzięki czemu każdy ma szansę zaopatrzyć się w nie i cieszyć się wspaniałym powietrzem w swoich wnętrzach mieszkalnych. Wymienione akcesoria można zastosować samodzielnie lub – w połączeniu z halogeneratorem – stworzyć pomieszczenie nasycone drogocennymi drobinkami soli, mogącej dobroczynnie wpływać na funkcjonowanie układu oddechowego.

Halogenerator w domu – czy warto go mieć?

To urządzenie mieli sól kamienną, a jej drobne cząsteczki mieszają się z powietrzem, nadając mu unikalnych właściwości. Nie musisz zatem udawać się do grot, jaskiń czy tężni solankowych, rezerwować i płacić za wizytę – dzięki nowoczesnemu sprzętowi profesjonalna haloterapia jest dostępna również w warunkach domowych! Można wykorzystać go także w obiektach użyteczności publicznej, gabinetach odnowy biologicznej, salonach kosmetycznych, przedszkolach czy szkołach – zastosowanie halogeneratora jest nieograniczone!

Należy zaznaczyć, że halogenerator wytwarza suchy aerozol, który – w przeciwieństwie do wilgotnych inhalacji – może mieć właściwości bakteriobójcze. Zaleca się, aby w trakcie przebywania we wnętrzach wypełnionych powietrzem zawierającym cząsteczki soli, wykonywać aktywność fizyczną, co ma wspomóc prawidłowe docieranie drobinek do układu oddechowego.

Haloterapia – postaw na sól wysokiej jakości

W bogatej ofercie sklepu internetowego Salinarium znajdziesz zróżnicowane sole o rozmaitym przeznaczeniu. Jako profesjonalny dystrybutor zapewniamy wysoką jakość sprzedawanych wyrobów. Niektóre z nich wykorzystasz w domowej terapii, między innymi do generowania suchego aerozolu solnego z użyciem halogeneratora. W asortymencie dostępna jest też sól tabletkowana przeznaczona do wykonywania kąpieli, okładów i uzdatniania wody w basenach czy akwariach.

Zamów sól z oferty Salinarium i ciesz się pozytywnymi właściwościami haloterapii!

Chcesz przekonać się o pozytywnym wpływie soli na samopoczucie? Niezależnie od tego, czy posiadasz halogenerator, możesz skorzystać z właściwości omawianych produktów. Postaw na sprawdzone akcesoria – lampy, świeczniki, cegły, kruchy, płytki lub ściany solne i wyczaruj w swoich wnętrzach niepowtarzalny, uzdrowiskowy klimat. Zajrzyj do Salinarium i sprawdź dostępne produkty. Z nimi haloterapia jest dostępna dla każdego!

Dane kontaktowe:
+48 506 504 900 
krzysztof.lipinski@salinarium.com
Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00