Grota solna w domu

Chcąc cieszyć się niepowtarzalnym klimatem, charakterystycznym dla komercyjnych grot solnych w swoim domu, warto pokusić się o zaprojektowanie takiego pomieszczenia i wykonanie go zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Choć przedsięwzięcie to może wydawać się kosztowne, da się je zrealizować stosunkowo niedrogo – wystarczy zainwestować w odpowiednie wyposażenie do haloterapii. Sprawdź, jakie wyroby powinny znaleźć się w Twojej prywatnej grocie solnej!

Wyposażenie domowej groty solnej – tych produktów nie możesz pominąć

Współcześnie haloterapia – a więc terapia solą – jest wykorzystywana w celu wszechstronnego wspierania funkcjonowania organizmu. Cieszy się dużą popularnością, gdyż przypuszcza się, że ma wpływ na pracę wielu układów, a w szczególności na system oddechowy oraz odpornościowy człowieka. Niezależnie od jej skuteczności, z pewnością działa relaksacyjnie i pomaga się odprężyć. Pobyt w grocie solnej kojarzy się z chwilą wytchnienia – sprzyja temu panująca tam atmosfera: przytłumione światło, spokojna muzyka, specyficzny zapach soli. Wybierając produkty z oferty internetowego sklepu Salinarium, możesz stworzyć takie warunki w swoim własnym domu! Wystarczy, że postawisz na:
  • ściany solne – stosuje się je jako naturalne jonizatory powietrza we wnętrzach. Sprawiają, że w pomieszczeniu dominują jony ujemne, które wiążą kurz, bakterie, wirusy i grzyby oraz inne zanieczyszczenia i wraz z nimi opadają na ziemię. Dzięki temu szkodliwe cząsteczki nie unoszą się w mieszkaniu,
  • cegły, płytki i kruchy solne – działają podobnie, jednak nie wymagają montażu na ścianie. Możesz wykorzystać je jako elementy dekoracyjne w swojej domowej grocie, układając w dowolny sposób,
  • lampy i świeczniki solne – te akcesoria także przydadzą się w Twojej prywatnej grocie. Wniosą do niej unikalny klimat i – oprócz poprawy jakości powietrza – przyczynią się do nadania pomieszczeniu przytulnej atmosfery sprzyjającej wyciszeniu.
Jeśli planujesz wykonać w swoim domu grotę solną, przyda Ci się halogenerator. To urządzenie mieli kryształki soli i emituje je w postaci suchego aerozolu. Przebywając w pomieszczeniu, oddychasz nim.

Dlaczego warto stworzyć grotę solną w swoim domu?

Lubisz klimat panujący w grotach solnych i odwiedzasz je regularnie? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś mógł cieszyć się nim bez wychodzenia z domu! Dzięki temu oszczędzisz czas i pieniądze – pobyt w takim miejscu kosztuje bowiem niemało. Płacisz za każdą wizytę i nie masz pewności, czy odbędziesz ją w samotności – choć liczba miejsc jest ograniczona, może zdarzyć się, że trafisz na towarzystwo, a to znacznie obniża jakość relaksu. W prywatnej grocie solnej masz gwarancję komfortu i zapraszasz do niej, kogo chcesz!
Kolejnym atutem posiadania takiego pomieszczenia jest możliwość korzystania z niego o dowolnej porze – również w nocy. Nie musisz też obawiać się, że choroba przeszkodzi Ci w odbyciu solnej sesji. Nawet przeziębiony masz szansę na relaks.

O czym pamiętać, projektując grotę solną w domu?

Przede wszystkim o odpowiednim wyposażeniu – nieodzowne są wspomniane ściany, cegły, kruchy i płytki, a także lampy oraz świeczniki solne. To one odpowiadają za odpowiednią jonizację powietrza i wypełnienie go mikrocząsteczkami soli. Przyda się też halogenerator – z takim zaopatrzeniem haloterapia w zaciszu domowym będzie na wyciągnięcie ręki. Pamiętaj też o wykreowaniu odpowiedniego klimatu. Zadbaj o delikatne światło, cichą muzykę relaksacyjną oraz wygodne miejsce do siedzenia – najlepiej sprawdzą się leżaki. Dobrze jest też wyciszyć wnętrze, aby nie docierały do niego dźwięki z zewnątrz.

Zamów materiały solne z Salinarium i stwórz własną grotę solną!

Marzysz o własnej grocie solnej? Zajrzyj do sklepu internetowego Salinarium i wybierz produkty z bogatej oferty! Postaw na lampy i świeczniki do dekoracji oraz ściany, cegły, płytki i kruchy – z nimi każde pomieszczenie zyska pożądany klimat, a powietrze w nim zostanie oczyszczone i wypełnione mikrocząsteczkami soli. Korzystaj z haloterapii, kiedy tylko chcesz!
Dane kontaktowe:
+48 506 504 900 
krzysztof.lipinski@salinarium.com
Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00