Dlaczego warto dodać sól do basenu?

Dlaczego warto dodać sól do basenu?

Posiadacze własnego basenu są prawdziwymi szczęśliwcami, bo mogą bez ograniczeń korzystać z tej formy ochłody w upalne dni. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy nie wyjeżdżasz na wakacje i relaks musisz zorganizować sobie w zaciszu własnego podwórka. Oczywiście jest to możliwe, jednak – aby cieszyć się rekreacją w przydomowym basenie – zadbaj o higienę wody. Pomoże Ci w tym sól morska przeznaczona do tego celu. Sprawdź, jakie są jej właściwości i dlaczego warto z niej skorzystać!

Sól morska do basenu – alternatywa dla chemicznego chloru?

Dbałość o czystość wody to obowiązek każdego posiadacza basenu – w zaniedbanym zbiorniku namnażają się mikroorganizmy i bakterie, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia jego użytkowników. Najpopularniejszym sposobem na uzdatnianie wody basenowej jest chlor – to tanie, skuteczne i proste w zastosowaniu rozwiązanie, jednak u wielu osób wywołuje reakcję alergiczną. Objawia się ona wysypką i swędzeniem skóry – w takim przypadku konieczne jest znalezienie alternatywy. Na uwagę zasługuje sól morska, która odznacza się właściwościami:

  • eliminującymi bakterie i wirusy,
  • zapobiegającymi powstawaniu glonów, które są niezwykle trudne w usunięciu i nieestetycznie wyglądają,
  • naturalnie uzdatniającymi wodę – czysta chemicznie sól do basenu nie zawiera substancji mogących podrażniać oczy czy błony śluzowe i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Jak korzystać z soli do basenu?

Aby móc cieszyć się korzyściami, jakie daje sól morska do basenu, musisz zaopatrzyć się w urządzenie o nazwie salinator. Określa się go także mianem elektrolizera – jego zadaniem jest generowanie naturalnego chloru, który wykazuje działanie oczyszczające i utleniające bez nieprzyjemnego zapachu i drażniącego wpływu na ludzkie ciało. Chcąc skorzystać z czystej, słonej wody w swoim zbiorniku, zamontuj urządzenie zgodnie z zaleceniami producenta, a następnie umieść w nim odpowiednią ilość soli – większość sprzętów jest wyposażona w zautomatyzowane dozowniki oraz czujniki weryfikujące stężenie chloru w wodzie. Dzięki temu nie musisz martwić się o codzienne uzdatnianie wody i możesz pływać w czystym basenie bez zanieczyszczeń!

Dlaczego warto korzystać z kąpieli w słonej wodzie basenowej?

Poza właściwościami uzdatniającymi wodę sól do basenu może wpływać też korzystnie na ludzką skórę. Może działać antyseptycznie, dostarczać skórze cennych mikroelementów, zwiększać jej elastyczność i miękkość. Wśród dodatkowych zalet płynących z kąpieli w słonej wodzie warto wymienić też możliwość regulacji krążenia oraz oczyszczania organizmu z toksyn – te wszystkie przypuszczalne pozytywne skutki możesz uzyskać, rezygnując z chemicznych środków uzdatniających do basenu i zastępując je solą.

Zalety basenów ze słoną wodą – to się opłaca!

Poza możliwym wpływem na samopoczucie i ograniczeniem zastosowania preparatów chemicznych zbiorniki ze słoną wodą mają też inne zalety:

  • dezynfekcja jest trwała i jednolita, dzięki zautomatyzowanemu systemowi zasalania;
  • instalacja salinatora nie sprawia trudności i przebiega szybko, skutkując czystą wodą i przyjemną kąpielą bez podrażnień;
  • koszty utrzymania basenu ze słoną wodą są niskie;
  • skuteczność jest imponująca – pozbywasz się bakterii i drobnoustrojów, zapobiegasz rozwojowi glonów i sprawiasz, że woda staje się krystalicznie czysta.

Pamiętaj, że chcąc cieszyć się słoną wodą w basenie, musisz zadbać o odpowiednie parametry zbiornika – powinien on być wykonany z tworzywa sztucznego lub stali tytanowej. Ilość potrzebnej soli i wydajność salinatora dostosuj do objętości swojego basenu.

Postaw na wysokiej jakości sól do basenu z oferty Salinarium!

Jeśli interesuje Cię sól morska do basenu bez antyzbrylaczy i chemicznych dodatków, zajrzyj na Salinarium.com. Znajdziesz tam naturalne produkty w atrakcyjnych cenach. Naszą pasją jest sól i jej właściwości oraz możliwości wykorzystania ich w codziennym życiu dla poprawy samopoczucia. Sprawdź ofertę i skorzystaj z dobroczynnego działania soli – podaruj sobie kąpiel w krystalicznie czystej wodzie!

Dane kontaktowe:
+48 506 504 900 
krzysztof.lipinski@salinarium.com
Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00