Dlaczego warto posiadać świecznik solny?

Dlaczego warto posiadać świecznik solny?

Zastanawiasz się, czy warto kupić świecznik solny? Chcesz wiedzieć, jakie korzyści odniesiesz, umieszczając go w swoim domu? Czy poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, taka lampka ma jeszcze inne zalety? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania, przeczytaj już teraz nasz krótki poradnik.

Czym są świeczniki solne?

Są to niewielkie lampki wykonane z brył soli kamiennej. Występuje ona w kilku odmianach, ale najbardziej dekoracyjna jest ta różowa, pochodząca z kopalni w Kłodawie. Świeczniki solne mogą mieć różną wielkość i kształt, co jednak najważniejsze, są produktami naturalnymi, a co za tym idzie – każdy z nich jest unikalny. Nie ma na świecie dwóch identycznych kawałków soli, dlatego dana lampa jest jedyna w swoim rodzaju.

Wewnątrz takiej latarenki znajduje się źródło światła – najczęściej jest to zwyczajna żarówka, zasilana z gniazdka elektrycznego. Alternatywą dla niej może być żywy płomień – świece solne wyglądają równie pięknie, warto jednak mieć na uwadze fakt, że wymagają nadzoru.

Oryginalna dekoracja

Niezależnie od tego, co jest źródłem światła, świeczniki solne zawsze prezentują się niezwykle efektownie: nierówna powierzchnia bryły soli powoduje, że na ścianach pojawiają się ciekawe refleksy świetlne, dzięki czemu całe wnętrze zyskuje ciepły, przytulny charakter.

Co więcej, tego rodzaju latarenki pasują do każdego stylu architektonicznego. Sprawia to, że lampy solne doskonale komponują się zarówno z tradycyjnym, jak i z ultranowoczesnym wystrojem. To jednak dopiero początek ich zalet – należy podkreślić, że obok funkcji dekoracyjnych, odgrywają w pomieszczeniach jeszcze inne role.

Świece solne dla samopoczucia

Zarówno żarówki, jak i świece emitują nie tylko światło, ale również ciepło. Ten fakt w połączeniu z unikalnymi właściwościami soli kamiennej sprawia, że świeczniki solne mogą korzystnie wpływać na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Jak to możliwe?

To bardzo proste: wskutek podgrzewania bryła halitu (czyli soli kamiennej) ulega stopniowemu parowaniu. Jest to proces niezauważalny gołym okiem, a mimo to ma on kolosalne znaczenie dla jakości powietrza w pokoju, ponieważ związany jest z uwalnianiem niewielkich jonów dodatnich sodu i dużych ujemnych chloru. Przynosi to wiele korzyści dla samopoczucia – na przykład:

  • zwiększa mineralizację powietrza – ma to szczególnie duże znaczenie w klimatyzowanych pomieszczeniach,
  • minimalizuje smog elektromagnetyczny – urządzenia zasilane prądem emitują nadmiar kationów – lampy solne, jako źródło dużych jonów ujemnych, przywracają równowagę w środowisku,
  • przeciwdziała rozwojowi pleśni, grzybów oraz szkodliwych drobnoustrojów.

Wszystko to sprawia, że świeczniki solne wpływają korzystnie na dobrostan oraz kondycję przebywających w pomieszczeniu osób.

Dla kogo są lampy solne?

Tak naprawdę świeczniki solne przydają się każdemu, niezależnie od płci, wieku i stanu zdrowia. Są jednak szczególnie polecane dla takich grup osób, jak:

  • alergicy i astmatycy – wdychanie jonów soli może poprawiać stan dróg oddechowych oraz działać łagodząco i odprężająco,
  • dzieci – kolorowe światło emitowane przez lampy wprowadza do pokoju miłą atmosferę, uspokaja i sprzyja zasypianiu,
  • osoby zestresowane – życie pod presją czasu i nadmiar bodźców mogą niekorzystnie działać na zdrowie; przyjazne oświetlenie i nasycenie powietrza dobroczynnymi minerałami może wpływać kojąco na nerwy i pomagać zredukować stres.

Czy świece solne można „przedawkować”?

Nie ma takiej możliwości. Mimo iż nadmiar jonów ujemnych teoretycznie mógłby być niekorzystny, w praktyce może występować jedynie w takich miejscach jak groty. Lampy solne uwalniają do powietrza niewielkie ilości minerałów, dlatego mogą być używane przez każdego – nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań ani ograniczeń.

Mamy sól dla Ciebie!

Kupując świeczniki solne, można w prosty sposób poprawić sobie nastrój oraz wprowadzić do wnętrz przytulną i korzystną dla samopoczucia atmosferę. Jeśli zastanawiasz się, gdzie ich szukać, sprawdź ofertę lub skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci wybrać najlepszy produkt.

Dane kontaktowe:
+48 506 504 900 
krzysztof.lipinski@salinarium.com
Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. 8:00 - 16:00